Chorváti sa ostro pustili do rozhodcu a Messiho: FIFA ho chráni a uprednostňuje!

Utorkovú prehru 0:3 s Argentínou v semifinále majstrovstiev sveta vnímajú chorvátske médiá s horkosťou, najmä si všímajú podľa nich sporne ...

Utorkovú prehru 0:3 s Argentínou v semifinále majstrovstiev sveta vnímajú chorvátske médiá s horkosťou, najmä si všímajú podľa nich sporne nariadenú penaltu po faule na Juliána Álvareza za bezgólového stavu, ktorú premenil Lionel Messi.

Fotogaléria

Na druhú stranu ale kritizujú vystúpenie Chorvátov na šampionáte, ktorí v Katare dokázali len raz zvíťaziť v riadnom hracom čase. "Veľké výsledky boli vždy podmienené prítomnosťou špičkového útočníka. To býval Šuker, po ňom Mandžukič.... Chorvátsko ale od jeho odchodu nikoho takého nemá, a trénerovi Daličovi nezostalo nič iné, než sa spoľahnúť na kacírsku myšlienku o Kramaričovi ako strednom útočníkovi," píše Vecernji.hr.

"Postup do semifinále môžeme vnímať ako zázračný úspech," dodal web s odkazom na jedinú výhru po 90 minútach, ktoré "Vatreni" dosiahli nad Kanadou.

A podobne to vidia aj Sportské Novosti. "Chorvátsko neporazilo nikoho okrem Kanady, z piatich zvyšných stretnutí štyrikrát remizovalo a len vďaka penaltám porazilo Japonsko aj Brazíliou," uviedol denník a sťažuje sa aj na výkon rozhodcov.

"Naším katom bol Daniele Orsato, podobne ako jeho krajan Massimiliano Irrati v Moskve (vo finále pred štyrmi rokmi). A Irrati pri tom ako rozhodca pri videu bol aj tentoraz," sťažujú sa Sportske Novosti, podľa ktorých Irrati mohol zasiahnuť pri spornej penalte. 

"Argentínčania mali rýchlejšie reakcie a viac sviežosti. Možno mali aj šťastie, ale veľmi ma štve verdikt rozhodcu (o penalte). Doslova mi to lezie na nervy, pretože predsa práve preto existujú všetky tie technológie, tak prečo sa nevyužili," cituje web verejnoprávna televízia HRT svojho komentátora z Kataru.

Chorvátsko nemalo proti Argentíne žiaden nárok.
Chorvátsko vyhorelo v semifinále: Messiho Argentínu delí jeden krok od vytúženého cieľa Zobraziť článok

"Nebol to náš večer. Dokázali sme sa vysporiadať so sambou, ale tango bolo nad naše sily... Ale ukázali sme našu veľkosť aj v prípade porážky. Na rozdiel od Argentínčanov v Rusku, ktorí nám vtedy odmietli blahoželať, naši prijali porážku športovo a podali ruky," uviedol komentátor 24sata.hr.

Štyri roky starý zápas, keď Chorvátsko v skupine porazilo Argentínu 3:0, pripomínajú aj Sportske Novosti. "'Gaučovia' boli v lepšom rozpoložení, boli rýchlejší, agresívnejší aj mazanejší, pomstili sa nám za Nižný Novgorod rovnakým výsledkom, ale s väčším dopadom, pretože tentoraz sa hralo o finále," pripomenul denník.

Podľa neho v zápase možno hralo úlohu aj to, že FIFA "protežuje" Messiho. "Svedčí o tom aj fakt, že ho vyhlásili za hráča stretnutia, hoci to bol Álvarez, kto dal dva góly a zaslúžil sa aj o odpískanie penalty," zmienil denník Sportske Novosti.

Už postup do semifinále ale vnímajú záhrebské médiá ako veľký úspech. "Naša katarská rozprávka sa ešte neskončila: bitka o tretie miesto nie je žiadna cena útechy, ale veľká výzva," tvrdí Vecernji.hr.

Manželská dvojica je známa predovšetkým v arabskom svete.
Marocký hrdina Achraf Hakimi si na MS spravil skvelé meno: Konečne som slávnejší ako moja žena! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});