Slafkovského krásna asistencia: V rohu vybojoval puk a poslal ho cez dvoch obrancov

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (18) prispel v noci na utorok v NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu nad Calgary 2:1 po nájazdovom ...

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (18) prispel v noci na utorok v NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu nad Calgary 2:1 po nájazdovom rozstrele.

Na ľade strávil 15:22 min a pripísal si na konto plusový bod. Adam Ružička sa v drese hostí bodovo nepresadil. New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom prehralo na štadióne New Yorku Rangers 3:4 po predĺžení.

Juraj v zámorí zabáva na ľade aj hláškami.
Slafkovský žartoval o otrase mozgu: Mám hlavu z východnej Európy! Zobraziť článok

Slafkovský v 42. minúte vybojoval puk v rohu klziska a naservíroval ho Joshovi Andersonovi, ktorý prekonal Jacoba Markströma. Slovenský krídelník vyslal na švédskeho brankára tri strely. O zisku dvoch bodov pre Canadiens rozhodol nájazd Kirbyho Dacha, Jake Allen vykryl 34 striel.

Ružička odohral za Flames 12:25 min. NY Rangers ukončili 11-zápasovú víťaznú sériu New Jersey na klziskách súperov. Tatar bol na ľade 19:21 min, pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke domácich prednosť Igor Šesťorkin. Anaheim bez Pavla Regendu prehral v Ottawe 0:3.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens a Jack Roslovic  z Columbusu Blue Jackets.
Predstaví sa Slafkovský na MS juniorov? TOTO povedal tréner Montrealu Zobraziť článok

Výsledky:

Montreal - Calgary 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. Jos. Anderson (Slafkovský, Harris), rozh. náj. Dach – 26. Huberdeau (Backlund, Toffoli).

NY Rangers - New Jersey 4:3 pp (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Kreider (Trocheck, Vesey), 34. Trocheck (Fox, Zibanejad), 35. Kakko (K. Miller, Chytil), 63. Chytil (Panarin, K. Miller) – 4. Hischier (Siegenthaler), 5. Mercer, 32. J. Hughes (Mercer, Hamilton).

Pittsburgh - Dallas 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 14. P. Joseph (Kapanen, Zucker), 60. Malkin (Rust, Zucker) – 1. Hintz (Lundkvist).

Ottawa - Anaheim 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Kelly (Zajcev), 11. DeBrincat (Giroux, Chabot), 52. DeBrincat (Batherson, Giroux).

Minnesota - Edmonton 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 13. Boldy (Kaprizov, Zuccarello), 30. F. Gaudreau (Boldy) – 15. Hyman (Barrie, McDavid).

St. Louis - Nashville 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 63. B. Schenn (Kyrou, Krug).