Zmena pred semifinále MS v Katare: S loptou Al Rihlu sa už hrať nebude

Pred semifinálovými zápasmi na futbalových MS v Katare sa organizátori rozhodli pre zmenu oficiálnej lopty. Al Rihlu nahradí do konca ...
  • Zdroj: TASR/AP

Pred semifinálovými zápasmi na futbalových MS v Katare sa organizátori rozhodli pre zmenu oficiálnej lopty. "Al Rihlu" nahradí do konca turnaja lopta s názvom "Al Hilm". Stane sa tak po sťažnostiach na ľahkú váhu.

V skupinovej fáze MS v Katare padlo s "Al Rihlou" 120 gólov, zatiaľ čo na predošlých MS v Brazílii a Rusku ich padlo 136, resp. 122. Loptu verejne skritizoval napríklad anglický obranca Kieran Trippier, podľa ktorého bola "Al Rihla" príliš ľahká. K zmene lopty mala prispieť aj nepremenená penalta Harryho Kanea vo štvrťfinále proti Francúzsku (1:2), keď anglický kapitán z bieleho bodu prekopol bránu. Informovala o tom oficiálna webstránka FIFA.

Loptu "Al Hilm" navrhli s ohľadom na životné prostredie. Je zároveň prvou loptou, ktorá je špeciálne určená pre semifinále a finále svetového šampionátu. Dizajn novej lopty čerpá inšpiráciu z púští obklopujúcich mesto Dauha, farby majstrovskej trofeje FIFA či vzoru katarskej vlajky.  
      

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});