Tréner Portugalska prehovoril: Prečo Ronalda vynechal v zostave?

Nezaradenie Cristiana Ronalda (37) do základnej jedenástky Portugalska v osemfinále futbalových MS proti Švajčiarsku označil Fernando ...
  • Zdroj: SITA/AP

Nezaradenie Cristiana Ronalda (37) do základnej jedenástky Portugalska v osemfinále futbalových MS proti Švajčiarsku označil Fernando Santos (68) za strategický ťah.

Tréner dal šancu Goncalovi Ramosovi, ktorý sa mu za dôveru odvďačil hetrikom. Santos po triumfe 6:1 nad Helvétmi zdôraznil, že Ronalda stále považuje za jedného z najlepších hráčov na svete a správneho kapitána.

"S Cristianom vychádzam veľmi dobre, dlhé roky sme priatelia. Prvýkrát sme sa stretli, keď mal 19 a obliekal dres Sportingu Lisabon. Za jeho vynechaním zo základnej jedenástky netreba hľadať nič senzačné. Išlo čisto o strategický ťah. Cristiano je pre naše mužstvo veľmi dôležitý hráč, proti Švajčiarom som sa však vzhľadom na typológiu zápasu rozhodol pristúpiť k nejakým zmenám v zostave. V útoku dostal príležitosť Ramos a namiesto Joaa Cancela nastúpil na kraji obrany Diogo Dalot, ktorý výrazne podporoval ofenzívu. Obaja dokonale splnili svoje úlohy," pochvaľoval si Santos.

Podľa portugalského kormidelníka odohral jeho tím najlepší zápas na turnaji. "Predviedli sme množstvo krásnych akcií, mám z toho radosť. Pre nás je však najdôležitejšie naďalej sa stopercentne koncentrovať a pripraviť sa na sobotňajší štvrťfinálový duel s Marokom, ktorý nebude vôbec jednoduchý. Proti tomuto tímu sme hrali aj na MS 2018 v Rusku a v skupine sme vyhrali iba 1:0 až vďaka gólu v závere."

Cristiano Ronaldo nastúpil proti Švajčiarom až na záverečnú štvrťhodinu.
Cristiano Ronaldo poprel dohodu s Al Nassr: Nie je to pravda! Zobraziť článok

Pokračovať v čítaní
Odporúčame z TIVI.sk
 
});