Slafkovský bodoval v druhom zápase po sebe, Regenda sa pohral s ruskou hviezdou

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali v nočnom domácom stretnutí NHL s Chicagom Blackhawks 2:5. V  bránke domácich odchytal celý zápas ...

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali v nočnom domácom stretnutí NHL s Chicagom Blackhawks 2:5. V  bránke domácich odchytal celý zápas Jaroslav Halák, inkasoval štyri góly z 20 striel. Siedmy bod v sezóne si pripísal útočník Montrealu Juraj Slafkovský, Canadiens prehrali v Edmontone 3:5. Asistenciu si pripísal aj Erik Černák, jeho Tampa zdolala Toronto 4:3 po predĺžení.

K triumfu Chicaga významne prispel útočník Patrick Kane, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie, dosiahol tak métu 1200 bodov (434+766) v kariére. Dva góly a asistenciu si pripísal aj jeho spoluhráč Max Domi.

Tampe prispel k triumfu nad Torontom 4:3 brankár Andrej Vasilevskij, ktorý mal 36 úspešných zákrokov. Maple Leafs prišli o päťzápasovú sériu výhier, bodovali však v 11. zápase po sebe. Ich útočník Mitchell Marner strelil dva góly a stanovil nový klubový rekord s 19-zápasovou bodovou sériou. Černák odohral necelých 20 minút, pripísal si dve strely, tri bloky a päť bodyčekov. Inkasoval aj menší trest za hrubosť.

Na snímke Juraj Slafkovský.
Slafkovský sa v blogu otvoril o súkromí v Montreale: Prečo ho mama v Kanade zvozila? Zobraziť článok

Slafkovský prihral na gól v 37. minúte Arberovi Xhekajovi v presilovej hre, obranca Montrealu ním vyrovnal na 3:3. Slovenský útočník bodoval v druhom zápase v rade (predtým proti Calgary skóroval). Oilers však potom dvoma gólmi zlomili zápas. Connor McDavid (2+2) a Leon Draisaitl (1+3) nazbierali po štyri body.

New Jersey triumfovalo na ľade Philadelphie 3:2 a dosiahlo 11. víťazstvo za sebou na ľade súpera. Je to druhá najdlhšia séria v histórii NHL a na vyrovnanie rekordu Minnesoty (2014/2015) a Detroitu (2005/2006) mu stačí uspieť v nasledujúcom zápase. Najbližšie sa "diabli" predstavia na ľade súpera 12. decembra v Madison Square Garden proti NY Rangers. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral necelých 17 minút a raz ohrozil bránku súpera.

Pavol Regenda sa vrátil do zostavy Anaheimu, Ducks však podľahli v Minnesote 5:4 po nájazdoch. Slovenský krídelník odohral desať minút, pripísal si jednu plusku, jednu zblokovanú strelu a dva bodyčeky. Anaheim prehral piaty zápas po sebe. Takto si Regenda v útočnom pásme parádne povodil hviezdneho ruského útočníka Kirilla Kaprizova:

NHL:

Minnesota - Anaheim 5:4 pp a sn

Góly: 5. Addison (M. Foligno, Eriksson Ek), 16. Dewar (Reaves, Shaw), 46. Eriksson Ek (Addison, Boldy), 58. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), rozh. náj. Boldy – 9. R. Strome (Vatrano), 31. Fowler (McTavish, Zegras), 39. Zegras (Terry, Kulikov), 51. Terry (Henrique, McTavish)

Boston - Colorado 5:1

Góly: 14. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 19. Frederic (McAvoy, Zacha), 25. Pastrňák (Krejčí), 56. Frederic (Hall, Coyle), 56. DeBrusk (Forbort, Bergeron) – 47. Cogliano

Detroit - Vegas 1:4

Góly: 32. Sundqvist (Kubalík, Larkin) – 2. Eichel (Stephenson, McNabb), 28. Marchessault (Theodore, Ma. Stone), 37. Kessel (N. Roy), 57. Re. Smith (Kessel, McNabb)

Edmonton - Montreal 5:3 /J. Slafkovský za hostí 0+1/

Góly: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) – 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (Slafkovský)

Ottawa - San Jose 5:2

Góly: 11. B. Tkachuk (Stützle, DeBrincat), 26. Giroux, 37. Stützle (Batherson, DeBrincat), 46. Chabot (M. Joseph, Giroux), 56. Giroux (Motte) – 8. Hertl (Barabanov, Meier), 12. Hertl (E. Karlsson, Labanc)

Philadelphia - New Jersey 2:3

Góly: 28. Konecny (N. Cates, Hayes), 56. Sedlák (Sanheim, DeAngelo) – 27. Zetterlund (Wood, M. McLeod), 42. Mercer (Wood), 47. J. Hughes (Haula)

Pittsburgh - St. Louis 6:2

Góly: 7. Kapanen (P. Joseph, Rust), 12. Rust (Zucker, Malkin), 17. Kapanen (Malkin, Carter), 22. Zucker (Malkin, Rust), 31. Kapanen (Rust, Zucker), 56. Crosby (Guentzel) – 13. Bučnevič (Leddy, Parayko), 29. Tarasenko (Thomas, Parayko)

Tampa Bay - Toronto 4:3 pp /E. Černák za domácich 0+1/

Góly: 28. Namestnikov (Cirelli, Černák), 42. Kučerov (Stamkos, Perry), 45. Colton (Sergačov, Perry), 61. Killorn (Cirelli) – 26. Marner (Kämpf), 37. Nylander (Matthews), 52. Marner

NY Rangers - Chicago 2:5 /J. Halák mal 16 úspešných zákrokov/

Góly: 38. Zibanejad (Fox, Panarin), 58. Kreider (Zibanejad, Panarin) – 3. R. Johnson (McCabe, Katchouk), 29. P. Kane (Set. Jones, Domi), 30. Domi (Set. Jones, P. Kane), 45. Raddysh (P. Kane, Domi), 59. Domi (Dickinson, McCabe)

Seattle - Florida 1:5

Góly: 22. McCann (Eberle) - 13. Verhaeghe (Bennett, Tkachuk), 14. Verhaeghe (Montour, Tkachuk), 26. Tkachuk (Ekblad, Bennett), 48. Heponiemi (Staal, Forsling), 54. Forsling (Bennett, Luostarinen)

Vancouver - Arizona 3:2 pp a sn

Góly: 17. Horvat (E. Pettersson, Q. Hughes), 52. Boeser (E. Pettersson), 65. Horvat (Q. Hughes, J. Miller) – 12. Fischer (O'Brien, Välimäki), 22. Chychrun (Gostisbehere, Maccelli)

LA Kings - Carolina 2:4

Góly: 50. Kaliyev (Danault, Durzi), 58. Fagemo (Lizotte, M. Roy) – 5. Skjei (Martinook, Fast), 20. Nečas (Burns, Noesen), 35. Aho (Nečas, Jarvis), 53. A. Svečnikov (Burns, Pesce)