Návrat ako z hororu: Švajčiarsky pretekár mal ťažkú nehodu, zo svahu ho brala helikoptéra

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt (25) zvíťazil v nedeľnom super-G Svetového pohára v kanadskom stredisku Lake Louise.

Priebežný líder celkového poradia dosiahol čas 1:32,53 minúty a triumfoval s náskokom 37 stotín sekundy pred Nórom Aleksanderom Aamodtom Kildem. Pódium doplnil Matthias Mayer z Rakúska (+0,78).

Preteky boli prerušené po nepríjemnom páde Taliana Maura Caviezela. Ten sa v Kanade vrátil do súťažného diania po takmer dvoch rokoch – od vlaňajšieho januára sa zotavoval z vážneho pádu v Ga-Pa, kde počas tréningu utrpel ťažký otras mozgu a zranenie kolena.

Odermatt si vďaka trinástemu triumfu v kariére upevnil post lídra celkového poradia prestížneho seriálu. Obhajca veľkého glóbusu nenašiel v októbri premožiteľa v obrovskom slalome v rakúskom Söldene a v sobotnom zjazde v kanadskom dejisku zaznamenal tretie miesto. Prvý bol Kilde. "Moja jazda bola dobrá od začiatku až do konca, Aleksovi som oplatil včerajšok. Všetko vyzerá dobre – lyže, psychika aj forma," citovala víťaza pretekov agentúra APA.

SP v Lake Louise - super-G mužov:

1. Marco Odermatt (Švajč.) 1:32,53 min, 2. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,37 s, 3. Matthias Mayer +0,78, 4. Vincent Kriechmayr (obaja Rak.), 5. Matthieu Bailet (Fr.) a Andreas Sander (Nem.) obaja +1,16, 7. Daniel Hemetsberger (Rak.) +1,24, 8. Nils Allegre (Fr.) +1,28, 9. Stefan Rogentin (Švaj.) +1,31, 10. James Crawford (Kan.) +1,33