FIFA začala disciplinárne konanie voči Srbsku: Politický dôvod?!

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie voči Srbskému futbalovému zväzu v súvislosti s politickým transparentom ...
  • Zdroj: TASR/AP

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie voči Srbskému futbalovému zväzu v súvislosti s politickým transparentom v kabíne jeho reprezentácie pred úvodným zápasom s Brazíliou na MS v Katare.

 Na archívnej snímke z 11. novembra 2022 moslimský muž sa fotí pred nápisom FIFA MS Katar 2022 v katarskom meste Dauha.
Panika v Katare: V dejisku svetového šampionátu vypukol požiar Zobraziť článok

Na skrinkách dvoch hráčov visela verzia srbskej vlajky s mapou zahŕňajúcou Kosovo ako súčasťou krajiny a sloganom "nebudeme sa vzdávať".

 

 

Kosovská futbalová federácia (FFK) na fotografiu zo šatne zareagovala a podala oficiálnu sťažnosť. "Takýto šovinistický čin nemá miesto na športových podujatiach a ešte menej tam, kde sa koná najväčšie svetové futbalové podujatie. Je neakceptovateľné, aby tento akt prešiel v tichosti a my naliehavo požadujeme, aby FIFA prísne uplatňovala svoje pravidlá a potrestala Srbskú futbalovú federáciu za tento agresívny čin, ktorý je v rozpore s hodnotami, ktoré propaguje futbal," uviedlo vedenie FFK na svojej webovej stránke.

Marek Hamšík sa zápasom s Čile rozlúči so slovenskou reprezentáciou.
Súťaž k MS vo futbale 2022: Výhercovia dresov s podpisom Mareka Hamšíka Zobraziť článok

Srbsko v pondelok odohrá svoj ďalší duel na MS s reprezentáciou Kamerunu. FIFA zatiaľ neposkytla žiadny časový harmonogram ohľadom verdiktu v súvislosti s touto kauzou, informovala agentúra AP.
 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});