Slafkovský má prvú asistenciu v NHL, Černák stále v zostave Tampy chýbal

Juraj Slafkovský (18) si v noci na piatok pripísal prvú asistenciu v tejto sezóne v zámorskej NHL.

Slovenský hokejista sa podieľal na góle obrancu Jordana Harrisa v 34. minúte, jeho Montreal však prehral na ľade Columbusu 4:6. Osemnásťročný krídelník má v tomto ročníku na konte štyri body (3+1).

Harris svojim gólom znížil v zápase na 1:2, štyri minúty po tomto zásahu si Slafkovský odsedel dve minúty za podrazenie. Canadiens potom vyrovnali, no v tretej tretine domáci rozhodli o svojom triumfe. Slovenský reprezentant odohral 10:33 minút, na bránku vyslal dve strely.

Matt Murray sa už ocitol na striedačke Dallasu Stars v NHL.
Potomok slovenskej rodiny Matt „Maťko“ Murray podpísal zmluvu s Dallasom: Prasynovec Dzurillu brankárom v NHL! Zobraziť článok

V akcii bol aj ďalší Slovák, útočník Tomáš Tatar. Jeho New Jersey triumfovalo v Toronte 3:2 po predĺžení, rozhodol o tom gól Jegora Šarangoviča po 57 sekundách extra času. "Diabli" zvíťazili už v jedenástom zápase po sebe a vyrovnali tak svoju úspešnú sériu zo sezóny 2005/2006. Dlhšiu víťaznú sériu ťahali len v ročníku 2000/2001, vtedy zvíťazili v trinástich zápasoch za sebou.

Tampa Bay doma zdolala Calgary 4:1, obranca Erik Černák chýbal v zostave domácich pre zranenie. V drese hostí nastúpil Adam Ružička, odohral 12:08 minút. Opäť ho tréner zaradil do prvého útoku, v tejto formácii hral už v treťom zápase za sebou. Zaznamenal mínusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky.

Juraj Slafkovský (v červenom) verí, že sa v prvom tíme Montrealu udrží od úvodu sezóny.
Slafkovského mama pobláznila Montreal: Po TOMTO jej celé mesto leží pri nohách! Zobraziť článok

Pavol Regenda odohral v drese Anaheimu 15:22 minút, mal jednu mínusku a raz ohrozil bránku súpera. Okrem toho zblokoval päť striel. "Káčeri" podľahli vo Winnipegu 2:3, pričinil sa o to najmä domáci útočník Kyle Connor. Zaznamenal tretí hetrik v kariére, pričom rozhodujúci gól strelil 54 sekúnd pred koncom duelu.

Po zlom štarte do sezóny sa prebudilo St. Louis, "bluesmani" zaznamenali piaty triumf v sérii. Washington zdolali 5:4 po nájazdoch, v drese hostí odohral obranca Martin Fehérváry 21:59 minút. Zaznamenal jednu mínusku, dve strely na bránku a päť bodyčekov.

Výsledky:

Boston - Philadelphia 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 32. Nosek (N. Foligno, Zacha), 48. DeBrusk (Pastrňák, McAvoy), 51. Krejčí (Zacha, H. Lindholm), 57. Krejčí (N. Foligno, Hall) – 50. Tippett (Hayes, MacEwen).

Carolina - Colorado 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 28. Aho (Nečas), 51. Nečas (Slavin) – 8. Rodrigues, 35. Newhook (Manson, E. Johnson), 62. Lehkonen (Compher, D. Toews).

Columbus - Montreal 6:4 (2:0, 0:2, 4:2)

Góly: 8. Sillinger (Gudbranson, Christiansen), 17. Nyquist (Bayreuther, Činachov), 47. Jenner (K. Johnson, J. Gaudreau), 51. Kuraly (E. Robinson), 52. Olivier (Kuraly), 58. Kuraly – 34. Harris (Suzuki, Slafkovský), 40. J. Anderson (Gallagher, Dvorak), 50. Gallagher (Dvorak, Hoffman), 52. Suzuki (Dach, Kovacevic).

Florida - Dallas 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)

Góly: 28. Verhaeghe (Forsling, Bennett), 33. Luostarinen (Bennett, M. Tkachuk), 39. Reinhart (Ekblad, Montour), 54. M. Tkachuk (Bennett, Verhaeghe) – 5. Hintz (Seguin, Lindell), 16. Lundkvist (Faksa, Glendening), 16. Ja. Benn (Dellandrea, W. Johnston), 20. Seguin (Marchment), 31. Hintz (J. Robertson), 60. Dellandrea (Ja. Benn).

Tampa Bay - Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 9. Stamkos (Sergačov), 39. Kučerov (Stamkos, Sergačov), 46. P. Myers, 60. Kučerov (Hagel, Cole) – 45. E. Lindholm (Huberdeau, Toffoli).

Toronto - New Jersey 2:3pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 16. Matthews (Bunting, Marner), 58. Nylander (Matthews, Rielly) – 16. Bratt (Haula, Br. Smith), 24. Hischier (Zetterlund), 61. Šarangovič (J. Hughes).

Minnesota - Pittsburgh 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)

Góly: 25. Duhaime (M. Foligno), 25. Eriksson Ek, 52. Eriksson Ek (F. Gaudreau, Brodin), 60. Dumba (Kaprizov, Zuccarello) – 9. Crosby (Guentzel, Rakell), 18. Poehling (Blueger, Archibald), 39. Letang (Crosby, Malkin), 46. Crosby (Guentzel, Jarry), 55. McGinn (Heinen, Carter), 57. Guentzel (Crosby, M. Pettersson).

Nashville - New York Islanders 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Góly: 2. F. Forsberg (Josi, Pärssinen), 9. Sissons (Co. Smith, Josi), 10. Niederreiter (McDonagh, Josi), 26. Pärssinen (F. Forsberg, Fabbro), 50. Pärssinen (Granlund, Josi) – 3. Pelech (Pulock), 36. Clutterbuck (M. Martin, Pelech), 45. Palmieri (Pageau, Romanov), 56. Pageau (Lee, Barzal).

St. Louis - Washington 5:4 sn (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0,1:0)

Góly: 5. B. Schenn (Kyrou), 8. Bučnevič (Tarasenko, Leddy), 12. Krug (Thomas, Tarasenko), 39. O'Reilly (Leivo, Faulk), rozh. náj. Bučnevič – 36. Ovečkin (D. Strome), 38. Carlson (Dowd, Jensen), 56. Carlson (Kuzněcov, Ovečkin), 57. Sheary (Kuzněcov, Ovečkin).

Winnipeg - Anaheim 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Connor (Dubois, Morrissey), 55. Connor (Gagner, Scheifele), 60. Connor – 11. Terry (Fowler, Carrick), 55. Zegras (Henrique).

Seattle - New York Rangers 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. McCann (Borgen, Eberle), 50. Schultz (Burakovsky, Schwartz), 64. Schultz (Eberle) - 15. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 59. Trocheck (Goodrow, Fox).

Vegas - Arizona 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 33. Pietrangelo (Eichel, Martinez), 41. W. Carrier (N. Roy, Pietrangelo), 46. Ma. Stone (Pietrangelo, Stephenson), 59. Re. Smith (Marchessault) – 52. Keller (Moser).

San Jose - Detroit 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

Góly: 7. Labanc (E. Karlsson, Meier), 13. Nieto (E. Karlsson, Cicek), 49. Couture (Barabanov, E. Karlsson), 52. E. Karlsson (Labanc, Hertl) – 10. Hronek (Perron), 32. Perron (Larkin, Kubalík), 37. Walman (Rasmussen, Erne), 45. Veleno (P. Suter, Berggren), 54. Seider (Perron, Chiarot), 57. P. Suter, 59. Kubalík (Larkin).