Prešov proti favoritovi statočne bojoval: Nezlomili sme sa, vravel Urban

Hádzanárov Tatrana Prešov mrzel najmä nevydarený záver prvého polčasu, ktorý ich stál lepší výsledok v úvodnom zápase Európskej ligy.
  • Zdroj: TASR/Milan Kapusta

S obhajcom titulu Benficou Lisabon prehrali 25:29, no od divákov si vyslúžili potlesk za oduševnený výkon. "Klobúk dolu pred naším mužstvom. Nezlomili sme sa a bojovali sme až do konca," poznamenal Lukáš Urban, ktorý bol so 6 gólmi najlepší strelec Tatrana.

Benfica bola favorit zápasu a túto pozíciu potvrdila už v prvom polčase. Vypracovala si aj 8-gólový náskok, no Prešovčania viackrát znížili a neboli ďaleko od prekvapenia. Ako rozhodujúci sa však ukázal záver prvého polčasu.

Prešovčanom nevyšlo od stavu 9:10 viacero ofenzívnych akcií, inkasovali päť gólov a šesťgólové prvopolčasové manko (9:15) sa ukázalo ako priveľké. "Myslím si, že sme sa na zápas dobre pripravili. Škoda tých posledných 7-8 minút zo záveru prvého polčasu, kde nám ušli z jedného gólu na šesť. Myslím si, že tam sa zlomil zápas," uviedol Urban.

Portugalský tím splnil úlohu favorita aj napriek náročnému programu, ktorý predchádzal zápasu s Tatranom. Hráči Benficy sa na Slovensko presunuli po tom, čo absolvovali debut na prestížnom podujatí Globe v saudskoarabskom Dammane. V konkurencii 12 najúspešnejších tímov jednotlivých kontinentov štartoval na základe voľnej karty a napokon obsadil 7. miesto.

Benfica potvrdila na palubovke Tatrana pozíciu jedného z najlepších tímov Európy. "Benfica má veľmi vysokú kvalitu. Nemôžeme sa s nimi porovnávať, ale môžeme podať bojovný výkon ako dnes. Kvalitatívne je Benfica niekde inde a pre mňa je favorit nielen našej skupiny, ale celej súťaže," netajil tréner Radoslav Antl.

Jeho zverenci nastúpia na ďalší zápas EL proti ďalšiemu z favoritov skupiny. Duel na palubovke francúzskeho Montpellieru je na programe 1. novembra.

2. kolo, utorok, 1. novembra: Montpellier (Fr.) – Tatran Prešov /20.45/
3. kolo, utorok, 22. novembra: Tatran Prešov – Kadetten Schauffhausen (Švaj.) /20.45/
4. kolo, utorok, 29. novembra: Frisch Auf Göppingen (Nem.) - /18.45/
5. kolo, utorok, 6. decembra: Fejér-B.Á.L Veszprém (Maď) - Tatran Prešov /17.00/
6. kolo, utorok, 13. decembra: Tatran Prešov - Fejér-B.Á.L Veszprém (Maď) /18.45/
7. kolo, utorok, 7. februára: SL Benfica Lisabon (Port.) - Tatran Prešov
8. kolo, utorok, 14. februára: Tatran Prešov - Montpellier (Fr.)
9. kolo, utorok, 21. februára: Tatran Prešov - Frisch Auf Göppingen (Nem.)
10. kolo, utorok, 28. februára: Kadetten Schauffhausen (Švaj.) - Tatran Prešov