Tragédia počas tréningu: Pri pretekoch do vrchu zomrel český jazdec († 44)

Pri pretekoch automobilov do vrchu v Albrechticiach na Orlickoústecku zomrel v sobotu ráno český jazdec Jiří Los.
  • Zdroj: Istockphoto

Pri pretekoch automobilov do vrchu v Albrechticiach na Orlickoústecku zomrel v sobotu ráno český jazdec Jiří Los.

Štyridsaťštyriročný reprezentant sa pravidelne zúčastňoval pretekov českého i európskeho šampionátu. S pretekárskym vozidlom Mitsubishi vyšiel pri tréningovej jazde z doposiaľ nezistených príčin z trate do lesa. Zomrel na mieste, povedala ČTK hovorkyňa polície Dita Holečková. Pri nehode nehody zasahovali aj záchranári s vrtuľníkom. "Nehoda sa stala vo veľkej rýchlosti, na výjazde zo zákruty," povedal ČTK riaditeľ závodu Aleš Gänsdorfer. Los havaroval ráno po ôsmej hodine na uzavretej trati.

Preteky sa konajú na štvorkilometrovom úseku cesty prvej triedy 1/44 medzi Lanškrounom a Štíty. Albrechtický kopec je tretím dielom majstrovstiev Českej republiky v pretekoch automobilov do vrchu. "Dnes je závod zrušený a večer budeme rokovať s jazdcami, či v nedeľu pokračovať, alebo nie. Sami sa rozhodnú," povedal Gänsdorfer.

"Jiří Los, večne usmievavý a srdečný človek, dnes pri prvom tréningu prehral svoj boj s časomierou. Odpočívaj v pokoji, kamarát, nikdy na teba nezabudneme. Svoju stopu v tomto športe si nechal navždy," uviedol web dovrchu.cz na svoje facebookovom profile . Na Albrechtickej trati do vrchu Laudon sa pretekárske vozidlá vrátili vlani po osemročnej odmlke. Opätovné organizovanie pretekov umožnila rekonštrukcia asfaltového povrchu cesty. Prvé preteky do vrchu sa tu konali v polovici 70. rokov minulého storočia.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});