Smrť holandského jazdca († 22): Steemanove orgány zachránia 5 ľudí!

Motocyklový jazdec Victor Steeman († 22) zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v sobotňajších pretekoch šampionátu triedy SuperSport ...
  • Zdroj: instagram/victor_steeman72

Motocyklový jazdec Victor Steeman († 22) zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v sobotňajších pretekoch šampionátu triedy SuperSport 300 v Portugalsku.

Dvadsaťdvaročný holandský pretekár bol na okruhu v Algarve účastníkom nehody viacerých jazdcov a z okruhu bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice vo Fare. „Napriek snahe lekárskeho tímu na okruhu, traťových maršalov a nemocničných pracovníkov, žiaľ, podľahol svojim zraneniam,“ uviedli na oficiálnom webe predstavitelia majstrovstiev sveta superbikov, pod ktoré seriál SuperSport 300 spadá.

Steemanova rodina doplnila, že darované orgány zosnulého jazdca pomôžu zachrániť život piatich ľudí. Steeman prišiel do Portugalska s teoretickou šancou na zisk titulu. V sezóne vyhral štvoro pretekov vrátane jedných z dvoch v júli v českom Moste a v priebežnom poradí mu patrí druhé miesto.

Pred necelým týždňom zomrel na zranenie hlavy z pretekov britského seriálu superbikov dvadsaťšesťročný Chrissy Rouse.