Počas zápasu Premier League sa priviazal k bránke! Mladík spoznal výšky trestov

V marcovom dueli Premier League sa k bránkovej konštrukcii priviazal mladík (21), ktorý chcel vyjadriť svoj názor na používanie ropy ...
  • Zdroj: getty images

V marcovom dueli Premier League sa k bránkovej konštrukcii priviazal mladík (21), ktorý chcel vyjadriť svoj názor na používanie ropy v Spojenom kráľovstve. Nie dlho po tom spoznal svoj trest, a ten si už stihol aj odpykať.

Súd mu určil šesťtýždňový pobyt vo väzení, ktorý si od júla odsedel. Takisto však dostal trojročný zákaz navštevovania zápaso v Británii.

Belgičan Leandro Trossard (Brighton) a jeho gólová radosť.
Hetrik Trossarda na ihrisku Liverpoolu, Rodákov Fulham so striedavou formou Zobraziť článok

 

Počas nečakaného vystúpenia aktivistu Louisa McKechnieho sa spomínaný duel prerušil na 14 minút. Od žŕdky bránky ho dostali kliešťami a následne ho vykázali z futbalového štadióna. Za neoprávnené vniknutie na cudzí pozemok dostal pokutu 50 libier a musel zaplatiť ďalších 500 libier za náklady na trestné stíhanie. 

McKechnie dúfa, že svojím protestom, počas ktorého mal na sebe tričko s nápisom "Just Stop Oil", zachráni miliardy životov. Sudkyňa uviedla, že mladíkovo konanie bolo bezohľadné a veľmi nebezpečné.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});