Slovan odmietol senzačné vypadnutie, Košice zabojujú o finále

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v piatom štvrťfinálovom zápase play off Tipos extraligy Duklu Michalovce 4:0 a znížili stav série ...
  • Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v piatom štvrťfinálovom zápase play off Tipos extraligy Duklu Michalovce 4:0 a znížili stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 2:3. Šiesty duel je na programe v nedeľu o 18.00 h v Michalovciach.

FOTOGALÉRIA: Tipos Extraliga - 5. zápasy play-off

Hráči úradujúceho majstra rozhodli o svojom triumfe v prvej tretine, keď v 5. minúte otvoril skóre Daniil Fominych a o dve minúty neskôr pridal druhý gól Brant Harris. Poistku potom zariadil v 53. minúte Matt MacKenzie a pri power play hostí ešte skóroval do prázdnej bránky Milan Kytnár. Duel sledovalo 8303 divákov.

Tipos extraliga - štvrťfinále play off, piaty zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Slovan Bratislava - Dukla Ingema Michalovce 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly:
5. Fominych (Beňo), 7. Harris (Takáč, Beňo), 53. MacKenzie, 57. Kytnár. Rozhodovali: D. Konc st., Korba - Knižka, Jedlička, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Macejko (Michalovce) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky a oslabenia: 0:0, 8303 divákov.
/strav série: 2:3/

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Minárik, Duke – Kukumberg, Kytnár, Haščák – Török, Zigo, Matoušek

Michalovce: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov, Cibák – Vašaš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Puliš, Galamboš, Okoličány – Garreffa, Chalupa

Hokejisti HC Košice postúpili do semifinále play off Tipos extraligy. V piatom štvrťfinálovom zápase zdolali na domácom ľade HK Nitra 4:2 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy triumfovali 4:1. Pre Nitru sa sezóna skončila.

Nitrania v zápase dvakrát viedli (1:0, 2:1), keď sa presadili Sahir Gill a Luke Green. Ten skóroval vo všetkých piatich dueloch série. Košičania však dokázali ešte v druhej tretine otočiť skóre vo svoj prospech, keď sa postupne presadili Marek Slovák, Michal Chovan a Patrik Rogoň.

V 58. minúte mohol náskok domácich zvýšiť Denis Paršin, ale z trestného strieľania neprekonal brankára Kašíka. Konečnú podobu výsledku dal v 58. minúte Marek Bartánus, ktorý skóroval počas hry hostí bez brankára. Košičania, ktorí vyhrali základnú časť, majú vďaka postupu do semifinále istú medailu.

HC Košice - HK Nitra 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Góly:
24. Slovák (Olssson), 32. Chovan (Jääskeläinen, Rogoň), 38. Rogoň (Slovák, Hovorka), 58. Bartánus (Jääskeläinen, Olsson) - 22. Gill (Elmer), 26. Green (Elmer). Rozhodovali: Baluška, Goga - Stanzel, Kacej, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7226 divákov.

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš - Jääskeläinen, Chovan, Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Paršin - Hovorka, Linet, Havrila

Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák - Krivošík, Baláž, Bajtek - Elmer, Gill, Sýkora - Solenský, Čederle, Tvrdoň - Lacka, Buncis, Knies
/konečný stav série: 4:1, Košice postúpili do semifinále/

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.